DIS-Norge
 
  English Norsk  

Kommende møter


Møter i Slekt og Data Møre og Romsdal


Slekt og Data Kristiansund, 30. mai 2016, klokka 18:00

Tittel: Åpent møte for alle slektsinteresserte
Sted: Frivilligsentralen, Skolegt 12

Hovedtema: Det «nye» Digitalarkivet ved Astrid Mollan.


Slekt og Data Ålesund/Sula, 30. mai 2016, klokka 18:30

Tittel: Åpent møte for interesserte i slektsforskning
Sted: Spjelkavik omsorgssenter


Slekt og Data Indre Nordmøre, 30. mai 2016, klokka 18:00

Tittel: Åpent møte for alle slektsinteresserte
Sted: Det gamle kommunehuset på Skei

Tema:
Generell slektsgransking ved Jon Storløkken 


Slekt og Data Molde, 1. juni 2016, klokka 18:00

Tittel: DIS-Moldes sommertur
Sted: Romsdalsmuseet

Omvisning i nybygget Krona på Romsdalsmuseet. 

 
Bildet er "lånt" fra Rb 


Slekt og Data Sunndal, 2. juni 2016, klokka 19:00

Tittel: Åpent møte for alle slektsinteresserte
Sted: Sunndal videregående skole, rom 224, inngang midtinngangen på framsiden

Tema:
Kommer senere 


Slekt og Data Sunndal, 2. juni 2016, klokka 19:00

Tittel: Åpent møte for alle slektsinteresserte
Sted: Sunndal videregående skole

Tema:

Husmannsplasser i Virumdalen – Ålvundeid. 
Alf Børset vil fortelle om husmannsplassene i Virumdalen. 
Hvor lå plassene, hvor kom beboerne fra, hvor reiste de, hva ble det av dem, det sosiale liv på en husmannsplass, etc..
Alf har mye å fortelle om dette temaet.

Vi setter også av noe tid til problemer/spørsmål den enkelte måtte ha vedr. generell slektsgransking.


Slekt og Data Møre og Romsdal, 4. juni 2016, klokka 10:00

Tittel: Sommertur DIS-Møre og Romsdal
Sted: Kristiansund


Slekt og Data Aukra, 6. juni 2016, klokka 19:00

Tittel: Åpent møte for alle slektsinteresserte
Sted: Aukra bibliotek

Slekt og Data Aukra har siste møte denne våren.
Eva Hjelen kommer for å holde foredrag om «Jakten på Anton Olsen» som handler om hvordan søke etter slekt og nålevende – etter 1905 og frem til i dag.


Slekt og Data Aukra, 6. juni 2016, klokka 18:00

Tittel: Åpent møte for alle slektsinteresserte
Sted: Aukra folkebibliotek


Slekt og Data Rauma, 7. juni 2016, klokka 19:00

Tittel: Åpent møte for alle slektsinteresserte
Sted: Rauma Folkebibliotek, Åndalsnes


Slekt og Data Sykkylven, 7. juni 2016, klokka 19:00

Tittel: Ope møte for alle slektsinteresserte
Sted: Sykkylven ungdomsskule


Slekt og Data Indre Nordmøre, 29. august 2016, klokka 18:00

Tittel: Åpent møte for alle slektsinteresserte
Sted: Det gamle kommunehuset på Skei


Slekt og Data Molde, 7. september 2016, klokka 18:00

Tittel: Åpent møte for alle slektsinteresserte
Sted: Molde videregående skole, F-fløya

Tema:
"Skrinet - brevene til bestefar" v/Olgunn Haugen.
Olgunn Haugen forteller om historien rundt brevene som resulterer i en slektsbok, og arbeidet med denne.
En slektshistorie på begge sider av Atlanteren
 
Oldekvarter/gotisk kvarter
Brukerhjelp - praktisk slektsforskning, opplæring.
Generell informasjon og svar på spørsmål fra fremmøtte.
Ta gjerne med PC for å kunne jobbe med dagens opplæring / egen slekt.


Slekt og Data Rauma, 13. september 2016, klokka 19:00

Tittel: Åpent møte for alle slektsinteresserte
Sted: Rauma Folkebibliotek, Åndalsnes


Slekt og Data Molde, 15. september 2016, klokka 18:00

Tittel: EMBLA og kilderegistrering
Sted: Molde videregående skole, F-fløya

Opplæring, ta med eget materiale og jobbe med dette. 

EMBLA, den første halvtimen opplæring ved Åge Nortun og Tore Sylte
- arbeide med egen slektsforskning, vi hjelper hverandre med råd og dåd
- praktisk slektsforskning,
andre slektsprogram også velkomne
Kilderegistrering
- korrektur og registrering


Slekt og Data Molde, 5. oktober 2016, klokka 18:00

Tittel: Åpent møte for alle slektsinteresserte
Sted: Molde videregående skole, F-fløya


Slekt og Data Rauma, 12. oktober 2016, klokka 19:00

Tittel: Åpent møte for alle slektsinteresserte
Sted: Rauma Folkebibliotek, Åndalsnes


Slekt og Data Molde, 20. oktober 2016, klokka 18:00

Tittel: EMBLA og kilderegistrering
Sted: Molde videregående skole, F-fløya

Opplæring, ta med eget materiale og jobbe med dette. 

EMBLA, den første halvtimen opplæring ved Åge Nortun og Tore Sylte
- arbeide med egen slektsforskning, vi hjelper hverandre med råd og dåd
- praktisk slektsforskning,
andre slektsprogram også velkomne
Kilderegistrering
- korrektur og registrering


Slekt og Data Molde, 2. november 2016, klokka 18:00

Tittel: Åpent møte for alle slektsinteresserte
Sted: Molde videregående skole, F-fløya


Slekt og Data Rauma, 8. november 2016, klokka 19:00

Tittel: Åpent møte for alle slektsinteresserte
Sted: Rauma Folkebibliotek, Åndalsnes


Slekt og Data Molde, 17. november 2016, klokka 18:00

Tittel: EMBLA og kilderegistrering
Sted: Molde videregående skole, F-fløya

Opplæring, ta med eget materiale og jobbe med dette. 

EMBLA, den første halvtimen opplæring ved Åge Nortun og Tore Sylte
- arbeide med egen slektsforskning, vi hjelper hverandre med råd og dåd
- praktisk slektsforskning,
andre slektsprogram også velkomne
Kilderegistrering
- korrektur og registrering


Slekt og Data Giske, 7. desember 2016, klokka 17:00

Tittel: Åpent møte for alle slektsinteresserte
Sted: Giske folkebibliotek, Valderøya


Slekt og Data Molde, 7. desember 2016, klokka 18:00

Tittel: Åpent møte for alle slektsinteresserte
Sted: Molde videregående skole, F-fløya

Tema:
Molde husflidslag presenterer "Rødlista".
Med Rødlista rettes oppmerksomheten mot teknikker som er lite i bruk, gjemt og nesten glemt.  
Kan gamle teknikker fortelle noe om våres forfedre?
Ellers kan vi by på
- oldekvarter
- årbøker
- quiz
- mandarin, twist ....


Slekt og Data Rauma, 7. desember 2016, klokka 19:00

Tittel: Åpent møte for alle slektsinteresserte
Sted: Rauma Folkebibliotek, Åndalsnes